מהי פסיכותרפיה?

פסיכותרפיה בה אני עוסקת היא טיפול באמצעות שיחות.

אחת לשבוע, במפגש בן שעה, ניפגש בקליניקה הפרטית לשיחה.

בטיפול שאני מציעה מתקיים בראש ובראשונה מפגש אנושי, מכיל ואמפתי נטול שיפוטיות וביקורת.

המפגש האנושי בין המטפל למטופל מהווה בסיס איתן להבנה עמוקה יותר של נפש האדם. יצירת מרחב אינטימי מאפשרת שיתוף של הקשיים האישיים, הרגשות והתחושות הפנימיים של האדם.

בסדרה של מפגשים אישיים, נפתחת בפני האדם הפונה לטיפול, הזדמנות לשתף ולחשוף את מחשבותיו ורגשותיו בפני אדם אחר, אובייקטיבי ומקצועי. עצם הדיבור וניהול השיח תורמים להפחתת המצוקה והסבל שהאדם שרוי בהם, אולם מעבר לכך, זוכה המטופל באופן זה להכיר את עצמו טוב יותר, להבין כיצד יש ביכולתו להתמודד עם המצוקות והקשיים שבחייו, ולשפר את רווחתו הנפשית.

פסיכותרפיה מסייעת להתגברות על בעיות וקשיים, אך גם משמשת כלי לצמיחה והתפתחות אישית.

אנשים לפעמים נקלעים למצב שהם לא מרוצים מעצמם או מהיבט מסוים בחיים שלהם. חוסר סיפוק מתמשך, אובדן של דרך או כיוון בחיים, עשויים לחזק תחושות של ירידה בערך העצמי או חיזוק תחושה של חוסר משמעות בחיים.

עצירה זמנית בתוך הריצה המטורפת של החיים, מאפשרת הפוגה של חשיבה והתבוננות פנימית. כאמור, הדיבור על הקשיים מפחית את המצוקה הנפשית ומקל על הסבל האנושי. בנוסף להכלה והזדהות עם הקושי, עלינו כמטפלים (ויחד עם המטופל), לזהות את הגורם ה'מזין' את התחושה הלא נעימה. הטיפול הינו הזדמנות לעצור לרגע, לזהות את 'המקום הריק', להבין מה עובר עלינו לפני שאנחנו עוברים הלאה. להבחין אילו תכנים ממלאים את 'החלל הריק' ומהי מידת האחריות האישית בעיצוב המצב התודעתי.

יש לנו חופש בחירה. האחריות לחיינו נעוצה בבירור ה'תרומה' שלנו ליצירת המצב הנוכחי, וכיצד אנו הגברנו את המצוקה שלנו עצמנו. זיהוי והכרה בחלק שבו האדם תרם את חלקו ביצירת המצוקה שלו – היא המפתח לשינוי.

בטיפול אנחנו בעצם מסכימים לעצור לרגע את המירוץ האוטומטי של החיים, ואוזרים אומץ לשאול שאלות, לתהות, לברר ולחקור – על עצמנו ועל החיים בכלל. תוך כדי הטיפול ובמהלכו, הדברים מתחילים להתבהר לנו – היחס שלנו לעצמנו, לזוגיות, למשפחה, לעבודה ולעולם בכלל – זה שבחוץ וזה שבתוכנו. כשתמונת חיינו מתבהרת אנו יכולים להשיב לעצמנו את החיוניות, הסקרנות והיצירתיות שאיבדנו בדרך, ולהשיב לנו את החופש לבחור את החיים שהיינו רוצים עבורנו.

מחקרים מצביעים על כך שהגורם העיקרי המשפיע על הצלחת הטיפול הוא הקשר שנוצר בין המטפל למטופל. האדם הפונה לטיפול צריך להרגיש חיבור למטפל, להרגיש חופשי ובטוח להשמיע את פחדיו הגדולים ביותר, כמו גם את מחשבותיו ורגשותיו העמוקים ביותר -אלה שאותם אינו יכול לחשוף בפני אף אדם אחר. הקשר האנושי שבין המטפל למטופל, הוא אם כן המפתח להצלחת הטיפול.

מרב-שגיא

צור קשר

טלפון: 053-4274002 📞

דוא"ל: info@meravsagi.com 📧

להשארת פרטים ושליחת הודעה

בקרו אותי בפייסבוק